Vážení a milí čtenáři,

jedním z nejdůležitějších úkolů lokálních médií je poskytovat svým čtenářům (divákům, posluchačům), ucelený obraz toho, co se u nich doma děje. Jednoduše řečeno: novináři vám nemají diktovat, co si máte myslet, ale jen vám dávat dostatečný objem informací a názorů tak, abyste si sami mohli o okolním světě udělat obrázek.

V našem městě došlo k velmi nestandardní situaci – týdeník Medřičské listy vydávají politici a blog NovinyVM.cz Miloše Koláře je s místní vládnoucí koalicí úzce provázán. Velkomeziříčsko bylo umlčeno a zcenzurováno.

MezuLán se chce tomuto úzkému propojení politické a mediální moci postavit. Nejsme nestranní a nejsme apolitičtí. Nejme ani zpravodajští. Naši úlohu vidíme jinde. Budeme vám přinášet názory a hlavně komentáře k aktuálnímu dění. Samozřejmě se pokusíme o co nejobjektivnější pohled na věc, předem ale připouštíme, že politiku a svět vidíme jinak, než momentálně vládnoucí ekonomicko-politicko-mediální mašinérie.

Věřím, že žít ve městě, kde je možné se svobodně realizovat bez nutnosti uplácení, mlčení nebo naopak vynucené podpory pro politiky, je legitimním přáním nás všech.

Přeji vám hezké čtení

Milan Salaš, šéfredaktor